пʼятниця, 3 березня 2023 р.
Допомагаємо впоратися зі страхами. Емоційне відреагування. Коли дитина боїться. (За практикою В.Назаревич)
https://parimatch.foundation/artterapevtychni-rozmalovky/?fbclid=IwAR33HKtBNCFg4P9fJqFdAqI0Az-
Як допомогти дитині впоратися зі страхами – найбільш поширене питання від батьків. Страх насамперед – це для дитини є формою нерозуміння.
• Я не розумію, що відбувається.
• Я не знаю, що робити.
• У моєму досвіді, немає форми такого проживання.
Ця внутрішня безпорадність провокує у дитини дуже сильну емоційну напругу, яка може критично вплинути на психічний стан дитини. Діти можуть втрачати свідомість, страждати від високої температури. Тому батькам необхідно звернути на це увагу.
Що потрібно робити зі страхами? Страх потрібно зробити предметним. Ми маємо незрозуміле зробити зрозумілим. Для цього робимо «іграшки страху». Даємо цьому страху мати якісь образи: малювати його, робити його веселим, не страшним. Усі ці прийоми допомагають.
У нашій методичній розмальовці ми пропонуємо ряд вправ, що можуть стати в пригоді батьками, щоб подолати страхи та тривоги у дитини.
Ми можемо запропонувати намалювати щось веселе різними олівцями – бажано, аби олівці були воскові та не ламались, щоб дитина могла вільно відреагувати. Посмішка, веселість мінімізують напругу страху і дають форму можливого розслаблення.
Також варто дати можливість провзаємодіяти з кольором. Колір є завжди формою подолання напруги, тому це дуже добре. Ми можемо запропонувати намалювати звичайну «пляму страху» і розмалювати її. Або, якщо ми працюємо з артматеріалами, зробити це за допомогою пальчикових фарб.
Грати з дитиною «в героїв», розігрувати цікаві казки, де є герой, який долає страх. І, звісно, «висміяти» страх. Зробити іграшку. Усе це є чудовими формами психологічної підтримки та профілактикою деструктивних психологічних порушень у дитини. Особливо в умовах війни.https://parimatch.foundation/artterapevtychni-rozmalovky/?fbclid=IwAR33HKtBNCFg4P9fJqFdAqI0Az-erPIZ0FlJhmIuN0hsvY1Ogm8PFBiCaXg
Налагоджуємо контакт мами та дитини. Коли складно заснути. (За практикою В.Назаревич)
Мама і дитина – важлива «спільнота» для подолання психологічної травми.
Сон є частиною відновлення після травматичного досвіду війни. З метою покращення сну дитині потрібно відчувати контакт з мамою – він має бути системним, постійним. Мама має виконувати функцію «підтримуючого контейнера». Тобто витримувати всі емоції дитини та надати можливість їй розслабитися та відновитися під час сну.
Для цього у нашому проєкті ми пропонуємо методичний посібник, завдяки якому ми можемо перед сном залучити дитину до даної роботи.
Ми пропонуємо наступні прийоми:
• сфокусувати увагу, подивитися на зорі;
• пофантазувати, подивитися, як вони «сплять»;
• зобразити ці образи в розмальовці, яку пропонує посібник;
• дати можливість дитині повзаємодіяти з кольором перед сном: розмалювати, наприклад, подушки, які ви знайдете в розмальовці;
• порахувати разом овець, які допоможуть заснути;
• уявити чарівну ковдру, що може допомогти дитині подолати порушення сну і т. п.
Ці вправи ви можете запропонувати дитині.
Крім того, з метою поліпшення дитячого сну, коли контакт цей порушений, мама з дитиною може зняти психоемоційну напругу за допомогою фізичних вправ. Здійснити вправу «метелик», який втомився і засинає. Уявити, як мама бере дитину в кокон.
#Доувагибатьків!
Можливо, ваші діти зареєстровані у небезпечних групах в соцмережах!
Про права дитини
https://www.unicef.org/ukraine/
-
Безкоштовні телефонні «Гарячі лінії» Національна дитяча «гаряча лінія» Центру «Ла Страда- Україна» : 0-800-500-333 (для дзвінків з мобіль...
-
«Тренажер з психології» Інструкція щодо використання онлайн-тренажера «Психологічний тренажер для підлітків» ЯК РЕАГУВАТИ НА САМОСТІЙНІСТЬ...